Време е за интригуващи полуфинали на Money+ Купа България 2023 в Пазарджик

Турнирът Money+ Купа България 2023 при мъжете навлиза в решителната си фаза. Днес в зала „Васил Левски“ в Пазарджик ще се изиграят полуфиналите от турнира.

В първия сблъсък от програмата един срещу друг ще излязат Дея спорт (Бургас) и Берое 2016 (Стара Загора).  Двубоят е от 16:00 часа.

Бургазлии отстраниха ЦСКА с 3:1 в първия 1/4-финал.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Беройци надиграха след оспорвана 5-геймова битка Монтана с 3:2 във втория 1/4-финал.

Вторият полуфинал за деня ще противопостави шампионът и носител на Купата на България Хебър (Пазарджик) и Нефтохимик 2010 (Бургас). Двубоят е от 18:30 часа.

Домакините, които са актуалният носител на Купата, победиха чисто Черно море (Варна) с 3:0 на четвъртфиналите.

От своя страна Нефтохимик се справи с Левски София, като надигра „сините“ с 3:1 на четвъртфиналите.

През миналата година Хебър и Нефтохимик се срещнаха на финал за Купата на България. Двубоят се игра в бургаската зала „Младост“, а пазарджиклии се наложиха над съперника с 3:1, като грабнаха отличието. Сега двата тима се срещат на полуфинал, като победителят ще се изправи срещу спечелилият от първия полуфинал.

Големият финал на Money+ Купа България 2023 ще се играе утре, 22 януари, от 19:00 часа в Пазарджик.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto