Спартак (Варна) завърши наравно с тим от елита на Украйна

Спартка (Варна) направи 1:1 с Черноморец (Одеса) в приятелски двубой, провел с в Турция. Двата тима изиграха равностоен мач, като голвете паднаха през второто полувреме. Първо Александър Гладкий даде аванс на украинците в 56-ата минута, а Божидар Васев изравни (75’). Интересното е, че и двата тима се намират в дъното на класирането в своите първенства. Това бе първа проверка за тима на Димитър Димитров на турска земя и общо трета от началото на зимната подготовка, като Херо все още няма загуба.

Спартак (Варна) проведе две тренировки в Турция, изгубеният багаж бе върнат

През първите минути на двубоя двата тима стояха равностойно на терена, като българският отбор бе една идея по-агресивен. В 17-ата минута неразбирателството в отбраната на Спартак доведе до това Черноморец да разиграе бързо топката и да изведе свой футболист сам срещу Фигейредо, но защита на “соколите” и вратарят успяха да реагират бързо.

4 минути по-късно Антуи бе изведен добре по десния фланг и центрира опасно, но защитник на Черноморец успя да изчисти. В 27-ата минута футболист на украинския тим навлезе добре в наказателното поле, като се справи с няколко играчи на Спартак, но ударът му се оказа крайно неточен.

В 30-ата минута дойде и най-опасното положение пред една от двете врати. Защитниците на тима от Одеса допуснаха грешка, което позволи на Жоао Марио да отнеме, да навлезе в наказателното поле и напълно необезпокояван да стреля. За нещастие обаче топката профуча встрани от вратата.

Няколко минути по-късно Черноморец също можеше да открие. Техен футболист напредна отдясно и отправи меко центриране към Брагаров, който навлизаше в наказателното поле. Нападателят успя да отправи удар директно от въздуха, но Фигейредо показа рефлекс и изби. Последва корнер, след който Юсав се извиси във въздуха и стреля с глава, но топката се удари в напречната греда на вратата на варненци.

В 36-ата минута отново Юсав можеше да открие, след като бе оставен сам срещу вратаря и прокара топката под краката на Фигейредо. Ударът му обаче се оказа недостатъчно силен и това позволи на българската защита да изчисти точно пред голлинията. Малко по-късно Лерой Микелс стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят на украинския тим изчисти. Последва корнер, след който Антуи обстрелва от малък ъгъл, но в аут.

В края на първата част на два пъти Черноморец можеше да открие след организирането на добри атаки, но и двата пъти състезатели в черно-син екип пращаха топката извън рамките на вратата. Така след едно равностойно първо полувреме двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Спартак (Варна) отнесе Добруджа във втората си контрола

В началните минути на второто полувреме Спартак изпълни опасно пряк свободен удар, след който вратарят на Черноморец трябваше да се намесва.

В 56-ата минута украинците успяха да открият. Техен футболист проби отляво и отправи хубав удар, който бе избит от Иван Дичевски. Топката обаче на напусна очертанията на игрището и стигна до Александър Гладкий, който се гръб към опразнената врата с пета успя да я вкара - 0:1.

В 65-ата минута Александър Цветков проби добре през центъра на защитата и се оказа сам срещу вратаря на черно-сините. Халфът обаче отправи слаб удар, който се отклони в крака на защитник на Черноморец и излезе в ъглов удар. 7 минути по-късно Божидар Васев стреля от границата на наказателното поле, но в аут.

Натискът на Спартак даде резултат и в 75-ата минута “соколите” изравниха. Слабо подаване на защитник към вратаря на Черноморец позволи на Беланюк да открадне топката и да я подаде към Васев, който на празна врата само подложи крак и вкара за 1:1.

Малко по-късно украинците отново можеха да излязат напред в резултата, след като защитник в бял екип буквално изведе Александър Гладкий сам срещу вратаря. Иван Дичевски обаче успя да излезе и да затвори ъгъла, което не позволи на автора на първото попадение в срещата да отправи хубав шут.

В края на двубоя Черноморец взе инициативата и се опита да измъкне победата, но така и не успя да създаде кой знае какво опасно положение. Така двубоят завърши наравно - 1:1.

СПАРТАК 1:1 ЧЕРНОМОРЕЦ

0:1 Гладкий (56)
1:1 Божидар Васев (75)

Стартови състави:

Спартак (Варна): 67. Кристиано Фигейредо, 14. Ивей Ромееш, 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков, 17. Александър Белоусов, 22. Роберто Хименес, 51. Иван Йорданов, 13. Лерой Микелс, 47. Родни Антуи, 23. Жоао Марио;

Резерви: 21. Иван Дичевски, 1. Стефан Петков, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 20. Нейтън Олдър, 28. Андриан Димитров, 27. Денис Беланюк.

Черноморец (Одеса): 12. Непогодов, 3. Йермаков, 79. Салюк, 29. Бадибанга, 8. Задоя, 45. Брагару, 10. Наумец, 77. Кузек, 17. Юсав, 89. Политило, 9. Путря.