Спартак (Варна) отнесе Добруджа във втората си контрола

Спартак (Варна) победи с 4:1 Добруджа във втората си контрола, играна на стадион „Спартак”. Точни за „соколите” бяха Жоао Марио (33’), Божидар Васев (68’), Денис Беланюк (77’) и Адриан Димитров (87’). За гостите от Добрич точен бе Денислав Ангелов в 54-ата минута.

Първото сериозно положение за домакините бе още в 4-ата минута, когато Жоао Марио бе изведен непокрит надясно в наказателното поле зад защитата на Добруджа, но шутира встрани от вратата. Три минути по-късно Бен Карамоко стреля с глава след центриране, но встрани от целта.

Здравко Димитров вече не е футболист на Спартак (Варна)

В 10-ата минута Микелс напредна отляво и стреля, но топката рикошира и премина встрани от вратата. Бившият капитан на „соколите” Янчо Андреев, който играе за Добруджа, също се размина с положение пред вратата на Фигейредо. В 31-та минута защитник на Добруджа изчисти топката, но тя нацели напречната греда на гостите. Две минути по-късно Ромееш Ивей проби отдясно и пусна пас успоредно на голлинията. Жоао Марио само това чакаше и засече топката, която влезе във вратата на Християн Христов за 1:0.

Минути преди края на първата част „соколите” записаха опасна контраатака. Жоао Марио пусна извеждащ пас към Микелс, който след съприкосновение с бранител на Добружда падна в наказателното поле, но реферът Драганов реши, че няма основание за дузпа.

В 54-ата гостите от Добруджа изравниха чрез Денислав Ангелов, който преодоля защитата на Спартак и с техничен удар отбеляза изравняващия гол за 1:1.

13 минути по-късно бе извършено нарушение срещу Денис Баланюк в наказателното поле. Отсъдената дузпа в полза на Спартак изпълни Божидар Васев, който не сгреши и даде преднина в резултата за „соколите” – 2:1.

В 77-ата Андриан Димитров проби отдясно и подаде към Денис Баланюк, който беше оставен непокрит пред вратата на Добруджа, за да добави трети гол в мрежата на гостите за 3:1.

Минута след това последва контраатака на добричлии, които записаха сериозен пропуск. Шериф Осман бе намерен пред защитата в синьо, стреля към вратата на Дичевски, но нацели напречната греда.

Адриан Димитров наниза четвъртия гол за варненци в 87-ата минута, за да оформи крайното 4:1.

Стартов състав на Спартак: Кристиано Фигейредо, Александър Белоусов, Бен Карамоко, Александър Цветков, Виктор Митев, Божидар Васев, Роберто Хименес, Румен Руменов, Ромееш Ивей, Жоао Марио, Лерой Микелс

Резерви: Иван Дичевски, Нейтън Олдър, Андриан Димитров, Никола Борисов, Ивайло Климентов, Денис Баланюк.