Ливърпул и Челси не си отбелязаха гол и показаха защо са далеч от върха

Ливърпул и Челси завършиха 0:0 на “Анфийлд” и загубиха нови точки, с което си усложниха задачата в битката за топ 4. Двата отбора нагледно показаха защо се намират в средата на класирането. Те допускаха доста грешки и създадоха много малко пред двете врати. Това бе мач номер 1000 в треньорската кариера на Юрген Клоп.

Новото попълнение на лондончани Михайло Мудрик дебютира. Украинският нападател влезе в игра в 55-ата минута и се включи активно. Той на няколко пъти създаде сериозни проблеми на защитата на мърсисайдци. Юрген Клоп заложи на изненадваща халфова линия в лицето на Байчетич, Кейта и Елиът и това бе една причините Челси да има леко предимство през първото полувреме. След почивката домакините изглеждаха малко по-добре, но това доведе само до няколко удара, които не затрудниха Кепа.

Срещата започна на високо темпо и гостите стигнаха до гол на Кай Хавертц в третата минута. Попадението обаче не бе зачетено поради засада на германския национал. След ъглов удар топката бе отклонена от Бадиашил и се озова в Тиаго Силва, който нацели гредата с удар отблизо. След това кълбото отиде в Хавертц, който го прати в мрежата, но бе зад защитата при удара на Силва.

В началните минути пресата на Челси създаваше проблеми на домакините. В шестата минута обаче тя бе преодоляна с дълго подаване към Салах. Египтянинът напредна и потърси Гакпо, който бе на добра позиция. Зимното попълнение стреля високо над вратата. И в двата отбора се усещаше напрежение, което водеше до грешки и липсваше ритъм в играта.

Постепенно Ливърпул започна да играе повече с топката, но трудно организираше атаки. В 20-ата минута Гакпо имаше нов шанс, след като открадна топката от Люис Хол. Нидерландецът обаче отново стреля над вратата. Отговорът на гостите беше отлична атака, в която играчите на Греъм Потър се забавиха с изстрела и накрая Маунт пусна към Хол, който стреля по диагонала покрай вратата.

Защитата на мърсисайдци за пореден път показа колко нестабилна е в 32-ата минута и отново след центриране. Отбраната на домакините пропусна топката след центриране от фал, тя стигна до Бадиашил, който стреля с глава, а Алисон направи отлично спасяване. Малко след това “червените” направиха една от редките си добри атаки, която завърши с неточно подаване и не се стигна до удар.

Към края на полувремете се забелязаха някои признаци на подобряване при домакините. Центриране на Елиът бе отклонено опасна от Тиаго Силва, но топката мина покрай вратата. В добавеното време Салах получи възможност да стреля, но стреля неточно.

Ливърпул стартира доста по-агресивно втората част и притисна съперника. Секунди след почивката Конате пробва да изненада Кепа с удар почти от центъра, но не бе достатъчно точен. Наби Кейта получи шанс да стреля от добра позиция в наказателното поле, но слабият изстрел бе блокиран от Тиаго Силва. Удар с глава на Гакпо пък мина над вратата. Мърсисайдци не се справяха добре в завршаващата фаза, но показаха доста по-различно лице в началото на второто полувреме.

След почивката Челси почти не играеше с топката и Потър реши да промени нещо с включването на Михайло Мудрик. Украинският нападател влезе в игра в 55-ата минута на мястото на Люис Хол, което доведе до преместването на Конър Галахър в халфовата линия. Влизането на Мудрик сякаш даде импулс в играта на “сините”. След час играе Зиеш направи отличен пробив, но той завърши с неточен удар.

Клоп пусна в игра Дарвин Нунес в 63-ата минута. Той замени Наби Кейта, който не се запомни с нещо. Тази промяна доведе до връщането по-назад на Харви Елиът, който заигра като част от халфовата линия. Малко след смяната Мудрик създаде големи проблеми на защитата на мърсисайдци. Той бе част от най-добрата на Челси след почивката, а в нейния край финтира отлично и завърши с удар във външната страна на мрежата.

Включването на Мудрик определено се усети. Украинецът трудно бе опазван от Милнър, който получи жълт картон при една ситуация, в която се наложи да го спира с нарушение. Отговорът на Клоп бе да пусне Трент Александър-Арнолд на негово място. В 69-ата минута Гакпо имаше възможност да стреля от добра позиция, но ударът бе слаб и не затрудни Кепа.

Ливърпул заигра с напълно различна халфова линия осем миути преди края, тъй като в игра влязоха Хендерсън, Фабиньо и Джоунс. Малко след смените домикините стигнаха до една от малкото си добри ситуации. Джоунс изведе Нунес, който върна към Александър-Арнолд. Бранителят обаче стреля неточно. В добавеното време Мудрик изведе Чукуемека на добра позиция, но той се забави и ударът му бе блокиран.

ЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 0:0

Снимки: Imago