Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Берое не затрудни Рубин и допусна втора поредна загуба в контролите

Берое допусна втора загуба в контролите, които са част от зимната подготовка на отбора. Заралии отстъпиха с 0:2 на Рубин (Казан) в Белек, а проверката бе предавана пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

Руският отбор бе по-активният през целия двубой и заслужено стигна до успеха. Футболистите на Николай Киров не успяха да затруднят своя съперник и трудно достигаха до противниковата врата.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Рубин отбеляза по едно попадение през двете полувремена. Малко след като измина четвърт час игра Жоел Фамейе откри резултата с красиво изпълнение, а Камил Мулин удвои преднината на своя тим в 67-мата минута.

Към края на първата част Симеон Мечев и Александър Зотов бяха изгонени от главния съдия, след като двамата потърсиха саморазправа помежду си.

Следващата контрола на Берое е на 24 януари (вторник) срещу полския Подбескидже.

Косовският шампион повали Берое в първата контрола на заралии

Още преди да бяха изминали 120 секунди игра руснаците имаха страхотна възможност да открият резултата. Иван Гошев отрази опасен удар с глава на Саплинов след корнер, а при добавката Фамейе уцели горната греда от непосредствена близост.

Малко след това стражът на Берое отново се отличи с добра намеса, отразявайки коварен изстрел от дистанция на Кабутов.

В следващите минути футболистите на Рубин на няколко пъти стреляха към вратата на старозагорци, но така и не се стигна до нова опасност пред Гошев.

Малко след като измина четвърт час игра по-активната игра на руския отбор даде резултат. Фамейе получи страхотно центриране отдясно и от въздуха, със странична ножица, засече кълбото в мрежата на заралии.

В средата на първото полувреме Фамейе бе близо до втория си гол. Мартинович се извиси над всички след подаване от фал, а той от своя страна свали топката към нападателя на казанци, но сантиметри го разделиха от това да покачи на 2:0.

В 26-ата минута като по чудо Рубин не стигна до попадение. Самошников центрира към наказателното поле, а на далечната греда Жоел Фамейе бе оставен непокрит и от чиста позиция не намери очертанията на вратата.

В 37-мата минута Берое стигна до първия си точен удар. Тонислав Йорданов стреля от дистанция, но противниковият страж внимаваше и улови безпроблемно.

Малко по-късно Алан Дзагоев намери чудесно Горбунов, който се озова очи в очи с Иван Гошев и отново родният страж се оказа последна пречка пред гола.

Към края на полувремето се породи напрежение на терена след грубо влизане на Симеон Мечев. Зотов потърси саморазправа с халфа на старозагорци, вследствие на което двамата футболисти получиха червен картон.

Още в началните секунди след почивката Макс Челич сбърка при изнасянето на топката. Тя достигна до Камил Мулин, който бе оставен непокрит, но от границата на наказателното поле не успя да намери целта.

В 55-ата минута Рубин получи възможност да изпълни пряк свободен удар от дъгата на пеналтерията, но стената пред Иван Караджов свърши своята работа и не се стигна до нещо по-опасно.

5 по-късно Караджов трябваше да се намесва на два пъти в рамките на няколко секунди. Първо вратарят на Берое отрази изстрел на Руслан Безруков, а след това се справи и с шут на Кирил Косарев.

В 67-мата минута Александър Ломовицкий технично отигра с едно докосване трудна топка и я подаде към Камил Мулин, който не остави никакви шансове за намеса на Иван Караджов - 2:0.

До края на срещата темпото на игра спадна, като руснаците владееха повече топката, но липсваха опасните ситуации пред двете врати.

БЕРОЕ 0:2 РУБИН

0:1 Фамейе (17)
0:2 Мулин (67)

БЕРОЕ: 23. Иван Гошев, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 16. Симеон Мечев, 77. Божидар Пенчев, 18. Денислав Станчев, 10. Йоан Бауренски, 17. Спас Георгиев, 21. Вини Трибуле, 98. Тонислав Йорданов, 14. Педро Енрике;

РУБИН: 31. Беленов, 2. Тесленко, 4. Мартинович, 38. Ашурматов, 70. Кабутов, 77. Самошников, 6. Дзагоев, 11. Горбунов, 21. Зотов, 55. Саплинов, 20. Фамейе.

Снимки: beroe.bg