Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Косовският шампион повали Берое в първата контрола на заралии

Берое загуби с 0:1 от Балкани (Косово) в първата си контролна среща за годината. Единственото попадение падна в шестата минута, а през първата част на два пъти гредата спаси шампиона на Косово. Иван Караджов пък отрази удар от бялата точка.

Още в 30-та секунда Вини Трибуле получи добър извеждаш пас, навлезе в пеналта и стреля, но ударът му срещна страничния стълб.

Резултатът бе открит в 6-ата минута, когато Кореница бе намерен в наказателното поле и прати топката в мрежата за 1:0. Десетина минути след това отново той бе в опасна ситуация пред Караджов, но не намери целта.

Киров: Чакаме новите да се присъединят възможно най-скоро, защото губим взаимовръзките в отбора

Балкани получиха дузпа в 22-рата минута и зад топката застана Грипши, но Караджов майсторски спаси неговия изстрел. Пет минути след това Мечев стреля от пряк свободен удар, но топката мина над вратата.

Гредата за втори път спаси косовския тим в 34-ата минута. След хубава атака за Берое Калоян Кръстев намери Трибуле, а той продължи за Денислав Станчев. Неговият удар обаче срещна напречната греда.

Калоян Кръстев се цели в силна пролет и завръщане на "Армията"

Шест минути след подновяване на играта Кръстев стреля с глава, след центриране на Спас Георгиев, но не намери целта. В 57-мата минута Серкан Юсеин отправи изстрел от границата на пеналта, но топката попадна право в ръцете на вратаря. Малко след това Серкан пробва да изненада стража с удар в близкия ъгъл след фал, но той се намеси.

Берое стигна до най-опасното си положение през второто полувреме в 68-мата минута, когато Трибуле получи на границата, освободи се добре и стреля, но вратарят спаси. Последната опасна ситуация бе в добавеното време, когато отлична намеса на Гошев предотврати второ попадение за Балкани след удар на Туша.

Следващата контрола на Берое е на 21 януари (събота) срещу Рубин Казан. Мястото и часът на провеждане ще бъдат обявени допълнително.

Берое: Иван Караджов (46′ Иван Гошев), Георги Динков, Ламбулич, Йоан Бауренски, Спас Георгиев, Симеон Мечев, Серкан Юсеин (87′ Симеон Германов), Божидар Пенчев (75′ Атанас Йорданов), Денислав Станчев (80′ Никола Минков), Вини Трибуле, Калоян Кръстев (80′ Васил Василев) Балкани: 77. Стиви Фрашери, 2. Арменд Таки, 32. Байрам Яшаница, 5. Лумбард Делова, 3. Арбер Потоку, 20. Едвин Куч, 11. Кендрим Зиба, 6. Линдон Емерлаху, 7. Меритон Кореница, 10. Назми Грипши, 9. Албион Ррахмани

Снимка: beroe.bg