Лийдс разби Кардиф и се класира напред в ФА Къп, младок с гол след 26 секунди

Лийдс успя да си осигури място в четвъртия кръг на Купата на Англия, след като “белите” сразиха с изразителното 5:2 в преиграването срещу Кардиф. Йоркширци завършиха наравно 2:2 преди седмица в столицата на Уелс.

С по две попадения се отличиха 19-годишният Вилфред Ньонто (1’, 36’) и Патик Бамфорд (71’, 76’), а един гол вкара и Родриго (34’). Точен за гостите бе Калъм Робинсън (86’, 90’), но неговите попадения дойдоха твърде късно, за да могат да повлияят цялостно на изхода на двубоя.

Футболистите на Джеси Марш излязоха напред още в 26-ата секунда, когато Ньонто откри резултата в след великолепен ножичен удар. До края на полувремето те вече сякаш бяха решили двубоя след нови две попадения само в рамките на две минути, когато първо Родриго покачи на 2:0, а веднага след това отново младока Ньонто вкара второто си попадение.

Кардиф си върна надеждата след попадение от корнер в началото на втората част, но тя бе бързо “угасена” след намеса на ВАР. Тогава на сцената се появи Патрик Бамфорд, който се появи от скамейката, за да добави нови две попадения на Лийдс, с което и подпечата първия успеха на “белите” от пети ноември насам.

Гостите стигнаха до две попадения в края на срещата, които бяха дело на Калъм Робинсън, второто от дузпа, но те нямаше как да променят изхода на двубоя. Играчите на Джеси Марш ще срещнат победителя от сблъсъка Бореъм Ууд и Акрингтън в четвъртия кръг на турнира.

Снимки: Imago