Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Кристъл Палас спря серията на Манчестър Юнайтед след великолепно изпълнение в добавеното време

Манчестър Юнайтед завърши наравно 1:1 в гостуването си на Кристъл Палас в отложен мач от 7-ия кръг в Премиър лийг. “Червените дяволи” излязоха напред в края на първата част след попадение на Бруно Фернандеш (43’), но Майкъл Олис (90’) възстанови равенството след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. Другото голямо разочарование за Ерик тен Хаг бе петия жълт картон на Каземиро, който няма да е на разположение за двубоя срещу Арсенал в неделя. Титуляр за гостите на върха на атаката направи Ваут Вегхорст, който обаче не впечатли и бе заменен през второто полувреме.

Двубоят започна двуостро, а тимовете не демонстрираха желание да губят време и бързо успяваха да осъществяват нападения, но грешаха в последната третина. Играчите на Манчестър Юнайтед осъществиха добро контранападение в 10-ата минута, когато Бруно Фернандеш напредна добре отляво, а Крис Ричардс успя със сетни усилия да изчисти топката пред краката на Ваут Вегхорст, към когото бе насочено подаването.

В 16-ата минута “червените дяволи” отново успяха да осъществят поредица от добри подавания около наказателното поле на домакините, но в крайна сметка топката излезе в аут след удар на Люк Шоу. Постепенно футболистите на Ерик тен Хаг започнаха да разиграват по-уверено топката в по-продължителни периоди, което принуди домакините да се приберат по-дълбоко в своята половина, макар да се опитваха да пресират активно.

Най-чистото положение в двубоя дойде пет минути преди края на първата част, когато домакините осъществиха бърза атака, Майкъл Олисе намери Одсон Едуар на границата на наказателното поле, той стреля много опасно, но Давид Де Хеа със сетни усилия успя да отбие топката, която в крайна сметка срещна и гредата преди да излезе в корнер.

Играчите на Манчестър Юнайтед стигнаха до попадение в 43-ата минута, когато Маркъс Рашфорд изведе по отличен начин Кристиан Ериксен, който навлезе на скорост в наказателното поле, а много находчивото му подаване малко назад намери напълно непокрития Бруно Фернандеш, който се разписа за 1:0.

Гостите можеха да удвоят своята преднина още в първата минута на втората част, когато Аарън Уан-Бисака центрира, топката не бе изчистена добре и отново Фернандеш стреля, но опитът му бе блокиран от бранител.

Домакините отговориха с достигането на два корнера, но те не доведоха до сериозна опасност пред Де Хеа. Въпреки това играчите на Патрик Виера демонстрираха доста по-сериозна агресивност и успяха на няколко пъти да осъществят добри атаки на скорост. Френският наставник направи и поредица от смени в опит да внесе повече свежест в предни позиции.

Сериозни претенции за дузпа имаха от Манчестър Юнайтед в 72-ата минута, когато появилият се като резерва Скот Мактоминей падна в наказателното поле след намеса на отлично игралия до този момент Крис Ричардс, но след преглед с ВАР на ситуацията бе отсъдено, че нарушение няма.

В 75-ата минута отново Давид Де Хеа трябваше да се намесва решително със спасяване с една ръка след изстрел с глава на Майкъл Олис след корнер. Лоша новина за Ерик тен Хаг дойде десет минути преди края на редовното време, когато Каземиро извърши нарушение пред наказателното поле и получи жълт картон, което означаваше, че бразилецът няма да е на разположение за дербито в неделя срещу Арсенал.

Настоятелната игра на домакините в крайна сметка даде резултат и те стигнаха до равенството след великолепно изпълнение на фал на Майкъл Олис за 1:1. Манчестър Юнайтед бе на косъм да излезе отново наред в резултата само минута след това, когато Бруно Фернандеш центрира отлично след корнер, а Каземиро игра с топката само на метър пред голлинията, но не успя да осъществи добър контакт, за да я прати в мрежата.

По този начин Крисъл Палас прекъсна серията на “червените дяволи” от пет последователни успеха в Премиър лийг и взе важна точка, след като бе записал четири загуби в същия период. От своя страна момчетата на Ерик тен Хаг се изравниха по точки с втория Манчестър Сити, но са и с мач повече от “гражданите”, които утре се изправят срещу Тотнъм. Манчестър Юнайтед пък ще има трудната задача да гостува на водача в класирането Арсенал в неделя.

Снимки: Gettyimages