Интер се разправи с Милан и успешно защити Суперкупата на Италия

Интер е носителят на Суперкупата на Италия за тази година, след като спечели дербито срещу Милан с категоричното 3:0 в сблъсъка помежду им в Рияд, Саудитска Арабия. Федерико Димарко (10’), Един Джеко (21’) и Лаутаро Мартинес (77’) отбелязаха попаденията, с които „нерадзурите“ защитиха миналогодишния си трофей. Така те триумфираха със седмата си Суперкупа, изравнявайки се именно с градския си съперник.

Стефано Пиоли извърши три промени в стартовия си състав след последния мач на тима. Като титуляр в центъра на защитата се завърна възстановеният от контузията си Симон Кяер за сметка на Пиер Калюлю. Сандро Тонали изтърпя наказанието си и така замени Томазо Побега в средата на терена. Като дясно крило този път действаше Жуниор Месиас вместо Алексис Салемакерс. На върха на атаката отново беше поставен Оливие Жиру.

Симоне Индзаги предприе само една промяна в стартовите си 11 в сравнение с предходния двубой на отбора. Тя беше свързана с появата на Николо Барела в халфовата линия и по този начин Роберто Галярдини беше резерва. На пейката беше и Ромелу Лукаку, което означаваше, че двамата нападатели останаха Лаутаро и Джеко.

В седмата минута Джеко стреля от дистанция, но не намери целта. Три минути по-късно "нерадзурите" организираха чудесна атака и непокритият Федерико Димарко успя да открие резултата в тяхна полза. С това той стана първият играч, роден в Милано, който бележи за Интер в Дерби дела Мадонина от 1968 година насам. В 17-ата минута Рафаел Леао създаде първата опасност за "росонерите", но Андре Онана изби удара му от малък ъгъл.

79 Суперкупа на Италия: Милан - Интер 0:3

В 21-вата минута Алесандро Бастони изведе с пас Джеко, който финтира Тонали и прати топката покрай Чиприан Татарушану за втория гол на своя отбор. Така 36-годишният нападател стана най-възрастният голмайстор в двубой за Суперкупата. В 28-ата минута той можеше още веднъж да се разпише, но вратарят успя да спаси удара му след корнер. Последва далечен шут на Димарко, който беше отразен от Татарушану. В 38-ата минута Леао също пробва изстрел от голямо разстояние, но го направи неточно. Последният пропуск за първата част отиде на сметката на Фикайо Томори.

Втората част започна с удари на Тео Ернандес и Исмаел Бенасер, но нито един от тях не беше в рамките на вратата. След това Леао предприе дрибъл и стреля, но прати топката над вратата. В 56-ата минута Бенасер направи нов опит да вкара, но Онана улови топката. Същото се случи и с шут на Леао в 67-ата минута, а малко след това Татарушану се справи с изстрел на Милан Шкриняр

"Змията" търпеливо изчака своя момент за третия си гол, който дойде в 77-ата минута. Тогава Лаутаро преодоля Томори с лекота и с техничен удар прати топката в противниковата мрежа за крайния резултат. След това той си съблече фланелката и я показа на феновете на близката трибуна. В оставащото време "росонерите" стигнаха само до една греда след центриране на резервата Анте Ребич.

МИЛАН - ИНТЕР 0:3

0:1 Димарко (10')

0:2 Джеко (21')

0:3 Лаутаро (77')

Милан: Татарушану, Калабрия, Кяер, Томори, Ернандес, Бенасер, Тонали, Месиас, Диас, Леао, Жиру

Интер: Онана, Шкриняр, Ачерби, Бастони, Дармиан, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Джеко, Лаутаро

Снимки: Gettyimages