Росен Барчовски: Имаме още потенциал

Старши треньорът на баскетболния отбор на ЦСКА Росен Барчовски говори след поражението от лидера в класирането Рилски спортист със 76:82 в последния двубой от 15-ия кръг на НБЛ. Наставникът на “армейците” заяви, че е останал доволен от представянето на своите състезатели, като единствено критикува защитата в загубената трета четвърт.

Рилски подчини трудно ЦСКА в София

“Мачът беше много приятен за гледане, имаше хубави и красиви изпълнения. На Чавдар Костов и на Райли Оуенс забивките бяха страхотни. Това помага на играта и на баскетбола, а не кой е спечелил. Поздравявам отбора на Рилски спортист - най-опитният и най-добрият. С опита си успяха да ни победят. Аз съм доволен от моя отбор. Имаме още потенциал, но липсата на трима играчи на възлови позиции като Брендън Йънг, Джордан Калахан и Венци Петков няма как да не ни се отразят. Аз съм много доволен от включването на младите момчета.

Играхме слабо в защита в третата част, когато ни вкараха 30 точки. Тогава играхме много меко, в останалото време играхме добра защита. Направихме си дежурните 19 грешки - липса на опит и техника, напрежение и загуба на организация във важните моменти. Това са три компонента, четвъртият е това, че са изпълнили 10 фаула повече. След такъв мач трябва да се вземат поуки, но ще се работи и по-лесно. Ще поздравя играчите си. Чувството е позитивно”, каза Барчовски.

Какво още сподели старши треньорът на “червените” може да чуете в прикачения видеоклип.

Снимки: Борислав Цветанов