Челси взе глътка въздух под погледа на Мудрик

Челси записа втора победа в последните си 10 мача в първенството и леко подобри ситуацията си. “Сините” надделяха с 1:0 над Кристъл Палас на “Стамфорд Бридж”. Единственото попадение в мача реализира Кай Хавертц в 64-ата минута. Дебют за тима на Греъм Потър направи новото попълнение Беноа Бадиашил, който започна като титуляр.

След първия си успех за годината Челси остана на десето място в класирането с актив от 28 точки, колкото има и деветия Ливърпул. Лондончани изостават на 10 точки от четвъртия Манчестър Юнайтед.

Преди срещата на “Стамфорд Бридж” почетоха Джанлука Виали, който почина миналата седмица.

Челси изпрати Джанлука Виали

На почивката на двубоя на феновете бе представено новото попълнение Михайло Мудрик. 22-годишният украинец пристига от Шахтьор (Донецк) за 100 милиона евро и подписа договор до 2031 г.

Челси стартира мача на високо ниво и направи няколко добри атаки, но не стигна до чисто голово положение. Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на Кепа. Олисе проби по десния фланг и центрира. Вратарят на домакините първо не се справи добре, но след това блокира удар на Мичъл отблизо. Секунди по-късно Кепа направи блестящо спасяване след удар на Заха от воле.

“Сините” отговориха със ситуация пред Гуаита след ъглов удар. Тиаго Силва спечели топката на три пъти, а при последния стреля от въздуха, но стражът на гостите се справи отлично. След половин час игра Хавертц пропусна добра възможност, след като с глава стреля над вратата. Малко преди почивката Хол бе близо до откриване на резултата. След центриране на Галахър топката стигна до него на далечната греда, той стреля по диагонала, а топката мина на сантиметри от гредата.

В самия край на първата част двата отбора си размениха по едно добро положение. Кепа отрази удар на Шлуп след ъглов удар, а Чуквуемека се размина с гола пред другата врата. При добавката Зиеш стреля, а Гуаита реагира инстиктивно и изби.

Първата добра ситуация и през второто полувреме бе за Палас. Галахър загуби топката в центъра и това позволи на гостите да организират бърза атака. Тя бе завършена от Заха, а ударът му бе отразен от Кепа. Челси не успяваше да създава сериозни положения в началото на втората част, а Потър усили атаката с пускането на Пиер-Емерик Обамеянг.

В 64-ата минута “сините” стигнаха до важен гол. Центриране на Зиеш бе засечено с гава от Хавертц и резултатът бе открит. Попадението даде увереност на домакините и те стигнаха до нови положения. Гуаита остави гостите в мача, след като блокира опит на Обамеянг, а малко по-късно Гуехи успя да блокира габонския национал.

Хавертц пропусна да удвои преднината на Челси в 80-ата минута. Германецът не успя да засече центриране на Маунт. Към края обаче тимът на Патрик Виейра натисна. Кепа направи решително спасяване след удар от дистанция на Дукуре. В добавеното време гостите създадоха напрежение пред вратата на домакините, но те удържаха и стигнаха до първа победа за 2023 г.

ЧЕЛСИ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 1:0
1:0 - Хавертц (64)

ЧЕЛСИ: Кепа, Чалоба, Тиаго Силва, Бадиашил, Хол, Жоржиньо, Чуквуемека, Галахър, Маунт, Зиеш, Хавертц
КРИСТЪЛ ПАЛАС: Гуаита, Клайн, Гуехи, Андерсен, Мичъл, Шлуп, Дукуре, Олисе, Езе, Заха, Аю

Снимки: Imago