Домакински провал за Лион

Отборът на Лион разочарова феновете си, допускайки домакинска загуба с 1:2 от Страсбург. Срещата бе от 19-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" има за какво да съжаляват, тъй като направиха куп пропуски в мача, но така и не успяха да материализират превъзходството си и трябваше да преглътнат разочарованието от поражението.

Страсбург нанесе два бързи шамара на своя съперник в средата на първото полувреме. Жан-Уда Улю откри резултата в 29-ата минута с удар от границата на наказателното поле, а в 32-рата Хабиб Диало бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле и отбеляза за 0:2.

Лион успя да върне едно попадение в края на полувремето, след като получи дузпа в своя полза, а Александре Лаказет реализира от бялата точка.

През втората част "хлапетата" опитаха да потърсят поне изравняване, но усилията им не дадоха резултат.

Така Страсбург си тръгна доволен от това гостуване, като събра актив от 15 точки, като така сложи край на серията си без победи и излезе над чертата на 16-ата позиция. Лион остава на 8-ото място в таблицата с 25 точки.