Уорд-Праус поведе Саутхамптън за обрат над Евертън

Евертън допусна изненадваща загуба в домакинството си последния в класирането Саутхамптън с 1:2 в двубой от 20-ия кръг на Премиър лийг. “Светците” постигнаха пълен обрат през втората част след две попадения на Джеймс Уорд-Праус (46’, 78’), след като Амаду Онана бе извел домакините напред в 39-ата. Това бе първа победа и на Нейтън Джоунс начело на гостите в първенството. Загубата на "карамелите" бе съпроводена и със солидни протести от страна на феновете, които призовават за уволнение на целия борд на директорите. За "светците" пък това бе втора изключително важна победа, след като в средата на седмицата те изхвърлиха Манчестър Сити от Карабао къп.

Домакините изиграха много силно първо полувреме, в което заслужаваха да водят с повече от едно попадение, но твърде многото пропуски на играчите в синьо ги лишиха от по-солидна преднина. Още в 20-ата минута Демарая Грей стреля опасно покрай гредата на Гавин Базуну.

Евертън успя да излезе наред в резултата в 39-ата минута, когато Амаду Онана успя да засече центриране от корнер с глава и да прати топката в мрежата за 1:0. Именно това попадение сякаш вля нови сили на подопечните на Франк Лампард, които само до края на първото полувреме не успяха да удвоят от изгодни позиции отново чрез Онана и Алекс Иуоби.

Саутхамптън стигна до равенството в самото начало на втората част, когато Че Адамс получи дълго подаване в наказателното поле и свали брилянтно топката към Джеймс Уорд-Праус, който по великолепен начин преодоля бранител пред себе си и с десния крак направи 1:1.

“Карамелите” бяха близо до това да излязат отново напред в 55-ата минута, но удар на Доминик Калвърт-Люин от границата на наказателното поле срещна горната греда, но топката не премина голлинията.

Капитанът на “светците” Джеймс Уорд-Праус отново хвърли в екстаз феновете на тима в 78-ата минута, когато за пореден път изпълни великолепно пряк свободен удар от около 25 метра и намери свободния десен ъгъл на Пикфорд за 2:1. С тази победа Саутхамптън се изравни по точки с днешния си противник Евертън, макар да продължава да е на последното място в класирането на Премиър лийг. “Карамелите” на Лампард пък само само едно място по-нагоре единствено поради малко по-добрата си голова разлика.

Снимки: Imago