Монца устиска победата срещу Кремонезе в зрелищно дерби на новаците

Отборът на Монца записа победа с 3:2 при визитата си на Кремонезе в зрелищен двубой от 17-я кръг на Серия "А" между два от новаците в италианския елит. Цял мач на пейката за “бианкоросите” записа родният национал Валентин Антов.

Срещата започна отлично за гостите, които поведоха още в 8-ата минута. Тогава Самуеле Бириндели задържа топката в очертанията на терена и я върна към Андреа Петаня, който пък асистира на разписалия се Патрик Чурия. В 19-ата минута Джанлука Капрари удвои преднината от дузпа, която беше отсъдена за настъпване на срещу Паоло Гильоне срещу Армандо Ицо. В 55-ата минута Капрари вкара втория си гол в срещата с хубав шут след нова асистенция на Петаня. Домакините обаче вместо да се обезкуражат, се мотивираха още повече и в оставащото време наложиха силен натиск. Така в 67-ата минута Даниел Чофани засече с глава центриране на Емануеле Валери и намали тяхното изоставане. В 83-тата Сирил Десерс също беше точен за “гриджоросите” и така направи последните минути интересни, но неговият отбор не успя да се домогне до равенството.

Така Монца се изстреля на 11-ото място в класирането с актив от 21 точки, а Кремонезе остана на дъното с едва 7 пункта.

Снимки: Imago