Спектакъл на Наполи унижи най-добрата защита в Италия и показа на Юве кой е номер 1

Наполи изнесе спектакъл и предложи на феновете си една от най-великите вечери в историята на клуба. Тимът на Лучано Спалети унижи Ювентус, като го победи с 5:1. Над всички бяха звездите на домакините Хвича Кварацхелия, който се отчете с гол и две асистенции, и Виктор Осимен, който вкара два гола и направи една асистенция.

Осимен откри резултата в 14-ата минута, а Кварацхелия се разписа в 39-ата минута. Анхел Ди Мария върна "бианконерите" в мача, след като вкара в 42-ата минута. След почивката голове на Рахмани, Осимен и резервата Елиф Елмас направиха резултата 5:1.

Успехът увеличи преднината на Наполи на върха на 10 точки пред Ювентус и Милан, който е с мач по-малко. След като "бианконерите" не допуснаха гол в последните си осем мача в първенството, те допуснаха пет попадения в един мач за първи път от 1993 г.

Срещата започна на високо темпо и със страхотна битка за всяка педя терен. Домакините опитваха да натиснат съперника, пресираха и движеха бързо топката. "Бианконерите" обаче бяха отлично подредени и не оставяха много пространства. В 13-ата минута се стигна до първия удар. Ким изведе Осимен зад защитата. Нападателят изчака топката да тупне и след това тя стана много трудна за отиграване.

Секунди след тази ситуация Наполи поведе. Центриране на Политано бе засечено от Кварацхелия. Грузинецът стреля със странична ножица. Шчесни отрази удара, но топката отиде в Осимен, който я прати в мрежата и вдигна трибуните на крака. Това попадение сложи край на серията на Ювентус, който не бе допускал гол в последните си осем мача в първенството.

В този период доминацията на домакините бе сериозна и те уверено контролираха събитията на терена, а постоянната им преса притесняваше тима на Алегри. В 21-ата минута обаче Юве можеше да стигне до изравняване от нищото. Грешка на Рахмани прати топката в Ди Мария. Аржентинецът напредна и отправи страхотен удар, а топката се удари в сглобката на вратата.

От един момент в средата на първото полувреме Ювентус промени играта си. "Бианконерите" започнаха ди играят повече с топката и показаха, че могат да действат успешно в полето на съперника. Атака, в основата на която бе Киеза, не завърши с удар, но след това центриране на Ди Мария бе засечено с глава от Милик. Ударът обаче не затрудни Мерет. Вратарят на неаполитанците увисна при един ъглов удар в 31-ата минута, но за негово щастие Бремер не успя да насочи топката към мрежата.

Периодът, в който Юве имаше инициативата, бе кратък и домакините отново натиснаха, а в 39-ата минута стигнаха и до втори гол. Сериозна грешка на Бремер позволи на топката да се озове в Осимен пред наказателното поле на гостите. Нигериецът пусна към Кварацхелия, който с прецизен удар удвои аванса на Наполи.

Отборът на Масимилиано Алегри обаче много бързо се върна в мача и автор на гола де Анхел Ди Мария. Световният шампион с Аржентина определено изпъкваше в тима на Юве през първата част. Той започна атаката, направи двойно с Локатели, след това направи двойно с Милик и след това завърши. "Бианконерите" завършиха много силно първото полувреме и Рахмани можеше да си отбележи автогол след центриране на Киеза, но Мерет направи отлично спасяване.

Спалети направи една промяна на почивката. Елиф Елмас влезе в игра на мястото на Политано, който получи контузия в прасеца. Второто полувреме също започна на много високо темпо. Развитието на мача накара Юве да е изнесен по-напред, което пък позволи на домакините да покажат силата си в предни позиции.

59 Наполи - Ювентус 5:1

Защитата на гостите имаше сериозни проблеми с опазването на Кварацхелия, който я развинти на няколко пъти, и с Осимен, който бе близо до втори гол. Нападателят стреля от сравнително малък ъгъл и Шчесни успя да отрази. Вратарят на "бианконерите" обаче трябваше да вади топката от мрежата си малко по-късно. След ъглов удар в 55-ата минута топката бе отклонена от Ангиса и стигна до Рахмани, който с много хубав удар направи резултата 3:1.

След третия гол Наполи нямаше намерение да спира и атакуваше при всяка възможност, а доминацията на тима бе сериозна след почивката. Домакините сътвориха истинско шоу, а второто полувреме бе наслада за феновете им. Осимен стреля над вратата от добра позиция. Нигериецът обаче стигна до втория си гол в мача в 65-ата минута, когато се възползва от великолепно центриране на Кварацхелия и с глава разстреля Шчесни.

Мъките на Юве не приключиха до тук и в 72-ата минута и резервата Елмас също се разписа. Той завърши поредната добра атака на домакините. Ударът ме рикошира в Алекс Сандро и не остави шансове на вратаря. Интригата в двубоя отдавна бе приключила и двамата треньори започнаха с поредица от смени, а играчите на Наполи най-накрая намалиха темпото и позволиха на "бианконерите" да вземат глътка въздух.

НАПОЛИ - ЮВЕНТУС 5:1
1:0 - Осимен (14)
2:0 - Кварацхелия (39)
2:1 - Ди Мария (42)
3:1 - Рахмани (55)
4:1 - Осимен (65)
5:1 - Елмас (72)

Снимки: Imago