Селта спря победната серия на Виляреал

Селта показа характер след лошото начало на мача срещу Виляреал и стигна до равенство 1:1, с което затвърди възходящата си форма от последните седмици. Норвежецът Йорген Странд Ларсен донесе точката на тима от Виго с дебютното си попадение в Ла Лига. Той се разписа в 68-ата минута, а преди това Жерард Морено бе дал преднина на Виляреал в 15-ата.

"Жълтата подводница" беше в серия от 6 поредни победи във всички турнири, а в предишния кръг надви и шампиона Реал Мадрид, но днес нанесе само един точен удар към противниковата врата. През второто полувреме осезаемото надмощие на Селта доведе до попадението на Странд Ларсен след пас на Габриел Вейга.

Именно Вейга можеше да открие в полза на галисийци в 13-ата минута, но ветеранът Хосе Рейна изби силния му удар. Малко по-късно Жерард Морено овладя топката пред наказателното поле и с много точен изстрел изненада Аугустин Маркесин. Селта не създаде много положения до почивката, но през втората част сериозно притисна гостите.

В 61-ата минута Виляреал беше близо до втори гол, но удар на Хосе Луис Моралес срещна гредата. В 68-ата Вейга изведе Странд Ларсен зад защитата и влезлият като резерва норвежец не сбърка - 1:1. Домакините бяха много близо и до пълен обрат, но сантиметри разделиха Лука де ла Торе от красиво попадение в 75-ата минута.

В класирането Виляреал се изравни по точки (28) с Бетис и измести севилци от четвъртата позиция. Селта се намира на 15-о място със 17 точки, колкото имат още Хетафе, Алмерия и Валядолид.