Яго Аспас отдалечи Селта от дъното

Селта постигна трудна, но много важна победа при гостуването си на аутсайдера в Ла Лига Елче. Галисийци се наложиха с 1:0 и вече са на 4 точки над зоната на изпадащите. Попадението за тима от Виго отбеляза Яго Аспас още в 5-ата минута. Домакините пък завършиха с човек по-малко след червен картон на Педро Бигас в добавеното време.

През седмицата и двата отбора отпаднаха от турнира за Купата на краля, като особено срамна беше загубата на Елче от третодивизионния Сеута. Съставът на Пабло Мачин реши да запази основните си футболисти за днешния мач, но и това не помогна да бъде избегнато четвъртото поредно шампионатно поражение.

Голът на Аспас, негов осми през сезона, падна след опита за центриране на Габриел Вейга и неубедителна намеса на вратаря Едгар Бадия. Аспас беше на точното място и отблизо довкара топката. До почивката домакините бяха стъписани, но през второто полувреме положиха много усилия, за да стигнат поне до равенство. Селта обаче действаше стабилно в защита и за първи път през кампанията записа трети поредни мача без загуба в Ла Лига.