Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 4:0

Пелегрини: Продълженията са твърде натоварващи, трябва да има само дузпи

Наставникът на Бетис Мануел Пелегрини остана доволен от играта на своя отбор в полуфинала за Суперкупата на Испания въпреки загубата от Барселона след изпълнение на дузпи след 1:1 в редовното време и 2:2 в продълженията. Според него именно допълнителните 30 минути са били излишни в този двубой и е трябвало да се пристъпи направо към дузпите.

Барселона стигна до "Ел Класико" за Суперкупата по подобен на Реал начин

“Много съм доволен от представянето на отбора. Това беше доста завършен мач, с изключение на първите 25 минути, в които Барселона имаше владеенето на топката, но не създаваше никакви положения, които да накарат Клаудио Браво да се намеси. В последните 15 минути на първата част играхме добре с притежание на топката, а през второто полувреме бяхме по-добри и имахме най-чистите положения в мача. Вкараха ни два пъти, но успяхме да изравним. Равенството беше справедливо, но единият трябваше да спечели. Всичко се реши при дузпите.

Мисля, че трябва директно да се пристъпва към дузпи. Продълженията са твърде натоварващи при този ритъм. Половината наши играчи получиха крампи, тези на Барса също. Но така се решават нещата и при дузпите те бяха по-точни. С високото темпо на сегашните мачове не бива да има продължения. Трябва да се изиграят 90 минути и след това да има дузпи”, коментира Пелегрини след двубоя.

Снимки: Gettyimages