Звезден гост даде импулс на Майорка за късен триумф

С попадение в четвъртата минута на добавеното време Майорка измъкна домакинска победа с 1:0 над Валядолид в среща от 16-ия кръг на испанския шампионат. Резервата Абдон Пратс беше точен с глава след центриране от фал. По този начин тимът от острова се доближи само на 3 точки от топ 6.

Само преди няколко дни Пратс се превърна в герой и в двубоя на своя отбор срещу Понтеведра от Купата на Испания, когато вкара единия и подаде за другия гол за успеха с 2:0.

Срещата на “Визит Майорка” в съботната вечер отиваше към нулево реми, което щеше точно да отрази показаното и от двата тима. И двата състава не бяха направили почти нищо интересно с изключение на удар в гредата на Кике Перес от Валядолид в 63-тата минута.

Все пак в последните минути Майорка упражни натиск, който в крайна сметка се увенча с победен гол.

За Валядолид това е трето поредно поражение в Ла Лига и общо девето, като само последният Елче има повече.

Срещата привлече внимание и заради факта, че преди началото селекционерът на Аржентина Лионел Скалони беше почетен от домакините и получи плакет заради триумфа с националния отбор на Аржентина на Мондиала. Той дори символично даде началния удар в мача. Скалони е бивш играч на Майорка, след като през сезон 2008/09 г. беше преотстъпен от Лацио.