Монца измъкна точка като гост на Фиорентина, Антов остана на скамейката

Фиорентина се издъни и завърши наравно 1:1 в домакинството си на Монца в мач от 16-ия кръг на Серия А. Срещата започна отлично за “виолетовите”, които поведоха още в 19-ата минута благодарение на Артур Кабрал, но гостите стигнаха до равенството през втората част благодарение на попадението на Карлос Аугусто (61’). Българският бранител на Монца Валентин Антов остана на скамейката на своя тим през цялото време и така и не се появи в игра.

Момчетата на Винченцо Италиано започнаха изключително мотивирано и още в първия половин час можеха да имат солидна преднина.

В 13-ата минута Кристиано Бираги опита да изненада вратаря на гостите от корнер, но топката “кацна” на горната греда. Само пет минути по-късно домакините имаха претенции и за дузпа за нарушение срещу Барак, но те бяха подминати от съдията.

“Виолетовите” откриха резултата в 18-ата минута, когато избраният да води атаката на тима в днешния ден Артур Кабрал получи една доста дълга топка, но успя да покаже впечатляваща скорост и да надбяга бранител, след което с плътен удар с десния крак прати топката под гредата за 1:0.

В 24-ата минута Алесандро Бианко също опита късмета си от дистанция, но Микеле Ди Грегорио се намеси отлично, а малко след това и Андреа Колпани опита късмета си, но топката премина покрай вратата.

Гостите от Монца успяха да изравнят в 62-ата минута, когато Патрик Чурия получи отдясно, центрира и там Карлос Аугусто изпревари бранител и прати топката в мрежата за 1:1.

Домакините все пак можеха да стигнат до попадението в 82-ата минута след удар на Лукас Куатра, но Микеле Ди Грегорио реагира брилянтно и направи инстинктивно спасяване в левия ъгъл.

За Фиорентина това бе пето равенство в първенството и те заемат 10-ото място в класирането с 20 точки. Монца е 15-и в подреждането с три по-малко.

Снимки: Imago