Вратарски подаръци зарадваха страдащия Саутхамптън

Заемащият последно място в Премиър лийг Саутхамптън страда в елита, но пък има повод за радост в турнира за Купата на Англия. “Светците” се включиха в надпреварата с успех с 2:1 като гост на друг отбор от Висшата лига - Кристъл Палас. Така те продължават към четвъртия кръг.

Саутхамптън триумфира заради две груби грешки на вратаря на съперника Висенте Гуаита. Домакините поведоха в 14-тата чрез Одсон Едуар, но в 37-ата Джеймс Уорд-Праус изненада Гуаита с центриране от фал, което директно влетя в мрежата за 1:1.

В 68-ата минута стражът на Палас излезе извън наказателното си поле, където загуби топката и Адам Армстронг го наказа за 2:1 в полза на Саутхамптън.

Снимки: Imago