Тодор Скримов и Енисей скочиха здраво, но взеха само гейм от Зенит (Казан)

Националът Тодор Скримов и неговият клуб Енисей (Красноярск) изиграха много силен двубой срещу носителя на Купата на Русия - Зенит (Казан) в мач от 15-ия кръг в Суперлигата на Русия, който загубиха с 1:3 (26:24, 25:27, 12:25, 20:25)
.

Тодор Скримов и съотборниците му спечелиха първата част с драматичното 26:24. Във втората битката отново бе изключително ожесточена и в крайна сметка завърши с успех за Зенит с 27:25. Възпитаниците на Алексей Вербов доминираха в третата част с 25:12.

Скримов и съотборниците му поведоха с 13:11 в четвъртата част, но в края отстъпиха с 20:25 и загубиха мача с 1:3 гейма.

Тодор Скримов игра цял мач за Енисей и записа 11 точки (48% ефективност в атака, 20% перфектно и 50% позитивно посрещане).

Най-резултатен за домакините стана Семьон Дмитриев с 15 точки (5 аса, 1 блок, 39% ефективност в атака, 15% перфектно и 36% позитивно посрещане - -1).

Бившият диагонал на Нефтохимик 2010 (Бургас) Дмитрий Яковлев добави още 11 точки (1 блок, 40% ефективност в атака - +7).

Дмитрий Волков стана най-резултатен с 20 точки (2 аса, 4 блока, 54% ефективност в атака, 23% перфектно и 46% позитивно посрещане - +7).

Максим Михайлов добави още 18 точки (3 аса, 1 блок, 54% ефективност в атака - +11).