Оливие Жиру и Тео Ернандес поставиха рекорд в Серия "А"

Играчите на Милан Оливие Жиру и Тео Ернандес записаха върхово постижение в история на Серия "А". То обаче няма общо с представянето им при днешната победа с 2:1 над Салернитана, а вместо това е свързано със самото им участие в мача.

Жиру и Ернандес играха за „росонерите“ 17 дни след последния си мач на Мондиал 2022. Така те счупиха рекорда за най-ранно участие на играчи като титуляри в двубой от италианския елит след последния им мач от Световно първенство. Двамата стартираха от първата минута и за Франция при загубата от Аржентина след изпълнение на дузпи на финала на Мондиала в Катар, който се изигра на 18 декември. Днес те подобриха предишното постижение на хърватина Марсело Брозович, който преди пет години беше титуляр за Интер срещу Сасуоло 35 дни след загубения си финал на Световното първенство през 2018-а именно от Франция.

Срещу Салернитана Жиру остана на терена 85 минути, а Ернандес изигра цял мач. Двамата са твърди титуляри в състава на Стефано Пиоли, така че не е изненадващо, че наставникът разчиташе на тях и в днешния двубой.

Снимки: Gettyimages