Брайтън разби Евертън като гост и разклати стола на Лампард

Отборът на Брайтън разби с 4:1 Евертън като гост на “Гудисън Парк” в мач от 19-тия кръг на Премиър лиийг. Четирима различни футболисти се разписаха за “чайките”, които съвсем задълбочиха проблемите на мениджъра на домакините Франк Лампард.

В 14-та минута Брайтън поведе с гол на японеца Каору Митома след хубав негов индивидуален рейд.

Евън Фъргюсън удвои за гостите в 54-ата минута, а само три минути по-късно Соли Марч направи резултата катастрофален за “карамелите” - 0:3 за Брайтън.

След още три минути разгромът за Евертън стана пълен, след като се разписа и Паскал Грос (57'). Попадението дойде след груба грешка на Идриса Гей, който върна лошо топката, а опорният халф на Брайтън копна технично за 0:4.

Демарай Грей отбеляза почетното попадение за домакините от дузпа в последната минута, но този гол едва ли е голяма утеха за ливърпулския тим.

С тази загуба Евертън продължава ужасната си серия от 6 мача без победа и е на 16-а позиция, малко над зоната на изпадащите. Брайтън пък се изкачи на 8-о място във временното класиране.