Клермон изненада неприятно Лион като гост

Отборът на Клермон поднесе малка изненада в гостуването си на Лион от 17-ия кръг на Лига 1. Тимът стигна до успех с 1:0 на "Групама Стейдиъм" и развали настроението на феновете по трибуните. Това бе първа победа за играчите на Паскал Гастиан от 6 кръга насам.

Домакините трудно стигаха до добри голови възможности, докато играчите на Клермон на два пъти поставиха под напрежение Антони Лопеш, който трябваше да прави великолепни спасявания след изстрели на Елбасан Рашани в 18-ата и Комнен Андрич в 59-ата минута.

В 87-ата минута обаче Клермон стигна до победен гол. Този път Лопеш не можа да направи нищо след удара на Мухамед Чам и топката се озова в мрежата му.

Така Клермон събра актив от 22 точки и се изкачи до 9-ото място в класирането, като се залепи плътно зад Лион, който е на 8-ата позиция с 24 точки.

Снимки: Imago