Нюкасъл се провали срещу Лийдс, но продължава да е в топ 4

Нюкасъл изненадващо се провали и завърши наравно 0:0 срещу Лийдс в последния мач на двата тима за 2022-а година, като част от новогодишния 18-и кръг в Премиър лийг. Мениджърът на домакините Еди Хау бе дал почивка на част от играчите си в офанзивен план и на скамейката останаха Алан Сен-Максимен и Калъм Уилсън.

“Свраките” започнаха много активно двубоя и в първите на 25 минути имаха няколко отлични положения да излязат напред. Още в 7-ата минута Крис Ууд стрля опасно с глава, но не уцели вратата. Малко по-късно това направи и Фабиан Шер, а отново удар на централния нападател бе блокиран в 25-ата минута.

Момчетата на Еди Хау продължиха да правят опити да стигнат до гол, но и през втората част отново Крис Ууд и Фабиан Шер не успяха да уцелят вратата от опасни ситуации. Отличен шанс се представи и пред Шон Лонгстаф в 68-ата минута, когато полузащитникът също от изгодна ситуация не намери рамката. Домакините извадиха и своите козове - Сен-Максимен и Уилсън, които се появиха от скамейката, но и те не успяха да донесат желаното попадение.

В последните минути на двубоя срещата се изнерви и последваха няколко по-сериозни физически сблъсъка, които бяха съпътствани с картони. В крайна сметка играчите на Нюкасъл успяха да вземат само точка, която обаче ги остави на третото място в класирането с 34 точки. Лийдс пък 14-и с 16 точки.

Снимки: Gettyimages