България U17 отстъпи на Франция след 5-геймова битка във втората контрола в София

Националният отбор на България за юноши под 17 години, който е воден от Андреа Буратини, отстъпи на  Франция с 2:3 (13:25,  27:25, 25:22 21:25, 9:15) във втория приятелски между двата тима, който се игра в столичната зала „Левски София“.

С това младите ни национали си размениха по един успех със своите връстници от Франция. В първата среща между двата тима вчера,    „лъвчетата“ се наложиха с 3:1 гейма.

Родните представители започнаха лошо и не успяха да намерят ритъма си през цялата първа част. „Петите“ поведоха ударно с 6:2 и 8:3. Доминацията им продължи изцяло и спечелиха гейма с голяма разлика.

Втората започна равностойно, но след 14:14, гостите отново взеха превес. Те поведоха с 22:18, но прибързано решиха, че геймът  е свършил. Нашите момчета тръгнаха на щурм и изравниха при 23:23. В решителните моменти  българските волейболисти показаха повече устойчивост и наложиха волята си с 27:25, като изравниха резултата 1:1.

Това им даде увереност и третата част премина под диктовката на България.

Добре започна и четвъртата част, в която волейболистите ни поведоха с 6:2, но след това настъпи спад. Французите усетиха колебанията и изравниха при 9:9. Това ги мотивира още повече и в средата на гейма те поведоха с 16:12. Гостите не позволиха повече противодействие и спечелиха четвърта част, като вкараха мача в тайбрек.

В петата решителна част „петлите“ запазиха набраната инерция и устрем. Те тръгнаха с устремното 8:3 в своя полза. Нашите момчета се опитаха да се върнат, но противникът запази стабилност и затвори мача с крайното 3:2.

Контролите бяха част от подготовката на националите ни за предстоящата европейска квалификация, на която България е домакин. Турнирът е от 18 до 22 януари в зала „Левски София“. Съперници на нашите са Турция, Сърбия, Румъния, Гърция, Англия и Финландия. Само първенецът получава директна квота за европейското първенство 2023.

Снимки: Владимир Иванов