Борха Майорал донесе победата на Хетафе

Борха Майорал донесе победата на Хетафе в домакинството срещу Майорка. Столичани спечелиха с 2:0 и се отдалечиха от зоната на изпадащите. Майорал отбеляза и двата гола вмача, след като се разписа в 51-ата и 78-ата минута.

Успехът доближи Хетафе до средата на класирането, а Майорка остана 11-и, като има само две точки повече от днешния си съперник.

През първото полувреме головите ситуации бяха изключителна рядкост, но Хетафе вдигна нивото след почивката. Домакините взеха инициативата и в 51-ата минута поведоха след отлична комбинация, завършена от Борха Майорал. Майорка опит ада промени нещо със смени, но столичани продължиха да доминират.

Грешка в защитата на гостите позволи на Майорал да отбележи второ попадение в 78-ата минута. Чак тогава Майорка тръгна по-масирано в предни позиции и в 83-ата минута стигна до най-добрата си възможност, но влезлият като резерва Анхел стреля неточно от прекрасна позиция.

Снимки: Imago