Академик Пд се измъчи, но победи Черноморец

Академик Пловдив победи с 87:82 (27:20, 21:25, 16:15, 23:22) Черноморец като домакин в мач от 13-ия кръг на НБЛ. Успехът е едва трети за пловдивчани от началото на сезона, като тимът има и девет поражения в сметката си. „Акулите“ са с баланс 5-7.

Мачът в Пловдив започна добре за баскетболистите на Йордан Янков, като бързо натрупаха крехък аванс от 7 точки. Те обаче позволиха на съперника си да се доближи в резултата и на почивката преднината им беше едва 3 точки. След паузата играта продължи изключително равностойно, ката Академик успя да увеличи преднината си пред бургазлии само с точка преди заключителната четвърт. В нея всичко се решаваше до последната секунда, но в крайна сметка победата отиде в сметката на домакините.

Васил Бачев вкара 21 точки за Академик, Джейлън Минет се разписа с 14 точки, а 12 наниза Александър Милов.

За Черноморец Георги Боянов реализира 26 точки, Мунис Туту завърши с дабъл-дабъл – 23 точки и 11 асистенции.