Рилски спортист завърши годината без загуба в НБЛ

Рилски спортист приключи годината без загуба в НБЛ, след като и в последния кръг от 2022-а победи с 83:68 (23:15, 25:23, 18:9, 17:21) Балкан като гост. Успехът е 11-ти поред за самоковския тим, докато ботевградчани са с баланс 8-3.

Срещата в „Арена Самоков“ започна добре за баскетболистите на Людмил Хаджисотиров и още след първите 10 минути те вече имаха аванс от 8 точки, които до почивката увеличиха на 10. След нея доминацията им продължи, като в третата част позволиха на съперника си да вкара едва 9 точки. Въпреки че Балкан успя да спечели заключителната четвърт, времето не беше достатъчно за обрат на „зелените“.

Димажио Уигинс беше най-резултатен за Рилски спортист със 17 точки, 15 наниза Йордан Минчев, с 12 се разписа Чавдар Костов. За Балкан Калвин Годфри реализира 14 точки, а 12 добави Христо Захариев.