Монако надви като гост Оксер в 5-голов спектакъл, дебютант за гостите блести с две попадения

Монако спечели с 3:2 като гост на Оксер в атрактивен мач от 16-ия кръг на френската Лига 1. В герой за “монегаските” се превърна 17-годишния им нападател Елиес Бен Сегир, който замени на полувремето звездата на тима Висам Бен Йедер, като след това се разписа на два пъти през втората част.

В 30-ата минута играч на Монако спъна футболист на Оксер в наказателното поле и домакините поведоха с гол на Мбайе Нианг от дузпа. В края на полувремето обаче гостите също получиха 11-метров наказателен удар след нарушение срещу Минамино и  капитанът Висам Бен Йедер бе точен за 1:1.

На почивката наставникът на Монако Филип Клеман предприе тройна смяна и смени голмайстора си Бен Йедер със 17-годишния дебютант Бен Сегир. Именно той отбеляза за 2:1 за гостите в 58-ата минута след чудесна асистенция на Александър Головин. Головото шоу продължи и след това. В 68-ата минута Оксер изпълни корнер, Юсуф Фофана изчисти лошо и си отбеляза автогол, с който резултатът стана 2:2.

Дебютантът Бен Сегир обаче не бе казал последната си дума. Пет минути преди края младокът вкара втория си гол в мача след страхотен далечен изстрел, с който не остави никакви шансове на вратаря на Оксер Беноа Костил. С този чудесен гол младият талант донесе победата на Монако с 3:2.

С победата си днес Монако се изкачи на 5-ата позиция в класирането преди изиграването на останалите мачове. Оксер пък записа трети пореден мач без победа в Лига 1 и е на 18-ата позиция, която е в зоната на изпадащите.