Едмънтън спечели последната „Битка за Албърта“ за сезона в НХЛ

Отборът на Едмънтън Ойлърс спечели третата и последна за редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) „Битка за Албърт“ срещу Калгари Флеймс. Ойлър се наложиха с 2:1 при визитата си в Калгари и така за втори път от началото на сезона триумфираха в Scotiabank Saddledome, след като на 29 октомври спечелиха там с 3:2. В единствената среща между двата тима в Rogers Place в Едмънтън на 15 октомври Калгари триумфира с 4:3.

След нулеви първи 20 минути отборът на Калгари имаше нужда от едва 72 секунди във втория период, за да открие резултата, благодарение на Микаел Баклунд, който се ориентира най-добре при разбъркването пред вратата на Стюарт Скинър. Още преди изтичането на петата минута на частта обаче Тайсън Бари успя да изравни със страхотен изстрел от синята линия, който не остави шанс на Джейкъб Маркстрьом.

До края на частта не последваха нови попадения, а победата на Ойлър донесе техният капитан Конър МакДейвид, който при игра с човек повече отбеляза своя 31 гол от началото на сезона в НХЛ. Големият герой за Ойлър обаче бе Скинър, който завърши двубоя с цели 46 спасявания при 47 удара (4 от 4 при игра с човек по-малко) и процент на успеваемост от 98.

По този начин Едмънтън стигна до своята 19-та победа в 36 мача от старта на кампанията и с 40 точки заема четвъртото място в Тихоокеанската дивизия на Западната конференция. Ойлърс имат равен актив със заемащия третото място в дивизията отбор на Сиатъл Кракен, който обаче е с цели четири мача по-малко. Следващият двубой на Едмънтън ще бъде именно срещу най-новия тим в НХЛ, като срещата ще бъде в събота в 5:00 часа сутринта българско време в Сиатъл.

За Калгари снощната загуба бе под номер 20 в 36 двубоя от началото на сезона, като с 39 точки „пламъците“ заемат петото място в Тихоокеанската дивизия. Сезонът за Калгари също продължава с визита в Сиатъл, като срещата между Флеймс и Кракен ще бъде утре в 5:00 часа сутринта.

Снимки: Gettyimages