Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново /Почивка/

Алексиева изведе Монтана към разгром над Бановичи

Отборът на Монтана надигра босненския Бановичи със 118:76 (30:22, 30:17, 34:21, 24:16) като домакин в зала „Младост“ в Монтана в последната си среща от група „А“ в редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Победата бе седма за българския вицешампион, който приключва тази фаза на международната надпревара с актив 7-3, заемайки втора позиция в групата. За състава на Бановичи поражението бе седмо от десет мача.

Воденият от старши треньора Николай Господинов тим имаше превъзходство през целия двубой срещу Бановичи. Монтана 2003 дръпна с 30:22 след 10 минути игра, а на почивката резултатът бе 60:39. Баскетболистките от Монтана увеличиха още аванса си до 94:60 преди последната четвърт, а най-голямата разлика достигна 45 точки.

Валерия Алексиева бе най-резултатна за успеха с 23 точки и 6 асистенции, а с 20 точки и 10 борби се отличи Александра Петрова. Моник Рийд допринесе с 18 точки, 12 борби и 5 асистенции, а Анджелика Митрашинович се отчете със 17 точки, 4 борби и 9 асистенции.

За гостите от Бановичи с 21 точки, 5 борби и 6 асистенции завърши Алия Дънам.

С класирането си в топ 4 в групата, тимът на Монтана 2003 вече си бе осигурил място в следващата фаза – т.нар. Суперлига, в която участват осемте най-добри състава от двете групи. Първите мачове са планирани да 11 януари 2023 година.