Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона София - Зона Велико Търново

Христо Стоичков подкрепи Марица, но третите в света бяха прекалено силни за шампионките ни

Марица (Пловдив) загуби втория си мач от група "Е" в Шампионската лига по волейбол за жени.

Българският първенец отстъпи на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) с 0:3 (20:25, 11:25, 19:25) в зала "Колодрума".

Двубоят бе изгледан на живо от трибуните от легендата на българския футбол Христо Стоичков.

45 Шампионска лига: Марица - Еджзаджъбашъ 0:3 🏐

Турският състав, който завърши трети на Световното клубно първенство, бе по-добрият отбор на полето и заслужено стигна до успеха, който е втори пореден в групите на Шампионската лига за състава, воден от Ферхат Акбаш.

Марица пък регистрира второ поредно поражение, след като в първия си двубой "жълто-сините" отстъпиха с 0:3 гейма и на полския Хемик (Полице).

Единствено в първия гейм на срещата Марица успя да се противопостави на турския гранд.

Волейболистките на Еджзаджъбашъ поведоха с 4:2 в началото на двубоя. Ас на Боряна Ангелова и равенство при 9:9. Българките поведоха с 10:9. Резервите на турския гранд поведоха с 15:12. Българските волейболистки намалиха до 15:16. Ас на Виктория Коева и 20:24. Аут на Добрина Христоскова донесе успеха на турския тим в първата част с 25:20.

Възпитаничките на Ферхат Акбаш дръпнаха с 10:3, след като  блокада спря атака на Мария Кривошийска. 16-годишната Маргарита Гунчева смени Лора Славчева. Ива Дудова атакува успешно за 6:11. Гостенките дръпваха с 21:9. Ива Дудова би сервис в мрежата и турският тим спечели втората част с 25:11.

Отборът от Истанбул поведе с 12:6 в началото на третата част. Българска блокада направи резултата 9:14. Ас на Ива Дудова и 10:14.  Ас на Мария Кривошийска направи резултата 13:20. Нов ас на Мария Кривошийска и 15:20. Гостенките стигнаха до мачбол при 24:17. Ас на Боряна Ангелова - 19:24. Пусната топка от Елиф Шахин донесе победната точка в третата част с 25:19 и в мача с 3:0 гейма на Еджзаджъбашъ.

Най-резултатна за успеха на турския тим стана хърватката Саманта Фабрис с 12 точки, а 9 добави Салиха Шахин.

За българския шампион Ива Дудова реализира 11 точки.

В следващия си двубой в Шампионската лига Марица (Пловдив) посреща румънския КСМ Търговище на 11 януари догодина, докато Еджзаджъбашъ е домакин на полския Хемик Полице.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ) - ЕДЖЗАДЖЪБАШЪ ДАЙНАВИТ, ИСТАНБУЛ (ТУРЦИЯ) 0:3 (20:25, 11:25, 19:25)
МАРИЦА: Лора Славчева 1, Ива Дудова 11, Добрина Христоскова 4, Виктория Коева 4, Боряна Ангелова 3, Мария Кривошийска 6 - Мила Пашкулева-либеро (Ивелина Монова-либеро, Маргарита Гунчева 1, Елена Коларова, Златина Друмева, Мария-Габриела Миличевич)
Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ
ЕДЗАДЖАБАШЪ: Елиф Шахин 5, Саманта Фабрис 12, Япрак Еркек 9, Салиха Шахин 10, Ясемин Гювели 8, Бейза Аръчъ 7- Туна Айбюке Четанай-либеро
Старши треньор: ФЕРХАТ АКБАШ.

СНИМКИ: startphoto.bg