Раковски-1964 (Севлиево) е вторият полуфиналист за Купата на България във Висшата лига

Волейболистите на Раковски-1964 (Севлиево) се класираха на полуфинали на турнира за Купата на България при мъжете в първенството на Висшата лига. Воденият от Стефан Ганчев надигра категорично като домакин Осъм (Ловеч) с 3:0 (25:9, 25:20, 25:14) в двубой от четвъртфиналната фаза на турнира.

Така севлиевци взеха втория билет за следващата фаза на надпреварата.

Гостите поведоха отначало (3:1), след което Раковски пое инициативата и не допусна почти никаква съпротива. Във втората част Осъм диктуваше положението, като се запази до 18:15. Впоследствие противникът лека-полека изравни и обърна. До края момчетата на Стефан Ганчев запазиха темпото и затвориха след 25:20.

Третият гейм бе изцяло под доминацията на домакините и те се поздравиха с чиста победа за час игра.