Славия обърна Левски от 0:2 гейма и е последният полуфиналист в Купата на България

Женският отбор на Славия е последният полуфиналист в турнира за Купата на България, след като се наложи в столичното дерби с Левски с 3:2 (20:25, 21:25, 25:20, 25718, 15:8). "Белите" губеха в резултата с 0:2, но постигнаха впечатляващ обрат и остават в борбата за трофея.

По-рано през деня ЦСКА и Казанлък се класираха за полуфиналите в турнира за купата на България по волейбол за жени. "Червените" се наложиха лесно с 3:0 (25:14, 25:9, 25:15) срещу Хектор за по-малко от един час, след като изцяло контролираха събитията на полето в зала "Васил Симов".

Казанлък също не срещна никакви трудности и закономерно победи в три части с 25:19, 25:19, 25:17 домакина Варна ДКС, продължавайки напред.

Решителните мачове в турнира за националната купа ще се проведат в края на януари 2023 година.