ЕВРО 2024: Румъния 1:0 Украйна /Почивка/

Монтана не пожали Локо София

Вицешампионът Монтана 2003 надигра Локомотив София с 88:27 (24:8, 25:5, 16:10, 23:4) като гост в столицата в среща от деветия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. Победата бе осма от 10 мача за Монтана 2003, който заема второ място във временното класиране. Локомотив София е пети с актив 3-7. Срещата бе последна от първия етап на шампионата, тъй като мачовете от десетия кръг вече се изиграха.

Гостите напълно превъзхождаха по-неопитния си противник, а баскетболистките на Локомотив София успяха да стигнат до двуцифрен актив от точки единствено в третата четвърт. На почивката резултатът бе 49:13, а след трета част – 65:23. Най-голямата разлика достигна 63 точки.

Анджелика Митрашинович бе най-резултатна за Монтана 2003 с 19 точки, 5 борби и 3 асистенции, а Валерия Алексиева добави 14 точки. За гостите не игра Моник Рийд.

За Локомотив София Мина Василева завърши с 9 точки и 2 борби.