Шампион 2006 не остави шансове на Академик

Отборът на Шампион 2006 постигна четвърта победа от началото на сезона в женското баскетболно първенство на България. Столичният тим победи Академик Пловдив със 76:44 (16:11, 28:12, 19:11, 13:10) като символичен гост в среща от деветия кръг на шампионатаа. Мачът се игра в „Триадица“ в София.

С успеха тимът на Шампион 2006 изпревари временно Локомотив София на четвъртото място в класирането с баланс от 4 победи и 6 загуби, докато Академик остава последен в подреждането с 10 поражения от 10 мача.

Възпитаничките на Ирена Колева имаха игрово преимущество на паркета в зала „Триадица“ през целия двубой и заслужено стигнаха до успеха.

Столичният отбор започна срещата по-концентрирано и спечели първата част с 16:11. Във втората четвърт символичните гости отново бяха по-ефективни в нападение и така краят на първото полувреме дойде при резултат 44:23 в полза на Шампион 2006.

След почивката момичетата на старши треньора Ирена Колева продължиха да доминират на паркета и спечелиха третата четвърт с 19:11. В последната част отборът на Академик Пловдив отново не успя да се противопостави, като отбеляза само 10 точки и така Шампион 2006 спечели срещата с крайното 76:44.

Най-резултатна за успеха на Шампион 2006 бе капитанът Виктория Иванова, която реализира 25 точки.

За Академик единствено Валентина Горанова стигна до двуцифрени показатели в нападение, като се отчете с 10 точки.