Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

ЧФР Клуж спря победната серия на ФКСБ

ЧФР Клуж се наложи с 1:0 над ФКСБ в голямото дерби на румънския футбол от последните години. Ранжело Янга се разписа в 69-ата минута и изравни шампионите на върха в класирането с Фарул (Констанца). Двата отбора имат по 44 точки, а ФКСБ остана на петата позиция с актив от 35 точки, с колкото е и Университатя (Крайова)

Преди сблъсъка на "Арена Национала" ФКСБ беше в серия от пет поредни победи в Суперлигата. През първото полувреме домакините доминираха в притежанието на топката, но не създадоха чисти положения. С представянето си най-много разочарова алжирският нападател Билел Омрани, който до лятото игра в ЧФР. След мача президентът на ФКСБ Джиджи Бекали заяви, че алжирецът няма да остане в отбора.

В 58-ата минута Андрей Кордея пропиля добра възможност за домакините, а в 63-ата стражът на ФКСБ Андрей Влад направи блестящо спасяване след удар на Бурка. В 68-ата минута и гредата помогна на отбора от Букурещ, но секунди по-късно добавка на Янга донесе така важната победа на ФР Клуж.

"Железничарите" прекъснаха серия от 3 мача без победа срещу столичния гранд и го отдалечиха от борбата за титлата. В следващия кръг ФКСБ ще посрещне Ботошани на Антони Иванов, а ЧФР ще е домакин на Херманщат.

Снимки: gsp.ro