Пламен Илиев не игра в дербито на Клуж

Българският вратар Пламен Илиев остана на пейката за Университатя (Клуж) в двубоя срещу ЧФР Клуж от груповата фаза на турнира за Купата на Румъния. Треньорът Еуген Неагое заложи предимно на резерви и Илиев беше сред тези, които получиха почивка. За ЧФР титуляр беше бившият нападател на ЦСКА и Левски Серджиу Буш.

Градското дерби не излъчи победител - 1:1. Даниел Бирлигеа даде преднина на шампионите още във 2-ата минута, но 64-ата Рожер си вкара автогол и съперниците поделиха точките. Само след няколко дни те ще се изправят един срещу друг и в двубой от първенството. Преди него ЧФР е на трето място с 25 точки, а Университатя има 14 и заема 14-а позиция.

По-рано днес Арджеш направи нулево равенство като гост на втородивизионния Бая Маре в мач от група "D". Мартин Райнов се появи като резерва за тима от Питещ в 71-ата минута на мястото на Дориан Бертранд.

Срещата между Петролул и Сепси от група "А" премина без българско участие. Георги Пашов не беше в групата на домакините, а Радослав Димитров не игра за носителя на Купата на Румъния. Сепси се наложис 3:1 и поведа в групата, заедно с Волунтари.

В група "В" Оцелул отстъпи с 0:1 на Миовени.

Снимка 1: gsp.ro