Лидерът в Румъния размаза отбора на Антони Иванов

Водачът в румънското първенство Фарул (Констанца) постигна гръмка победа с 8:0 над Ботошани в среща от 19-ия кръг. Над всички беше звездата на домакините Денис Алибек, който пропусна дузпа, но направи хеттрик и подаде за още два от головете на своя тим. Сред голмайсторите за Фарул се записа и бившият футболист на Монтана и Арда Давид Кики. Антони Иванов влезе като резерва за Ботошани в 54-ата миунта при 0:3.

Константин Грамени даде аванс на Фарул в 11-ата минута, а в 30-ата Алин Шерони от гостите получи директен червен картон, което предопредели изхода на мача. В края на полувремето Алибек сбърка от бялата точка, но не и при добавката. Малко след началото на второто полувреме Алекси Питу заби трето попадение в полза на домакините, а Влад Морар доведе резултата до 5:0. В последния четвърт час нови два гола на Алибек и точен изстрел на Давид Кики оформиха най-изразителната победа на Фарул през сезона.

Отборът на Георге Хаджи води с 4 точки пред шампиона ЧФР Клуж, който днес се наложи с 2:0 над Киндия. Денис Колингер откри резултата в 17-ата минута, а в 81-ата Кристиан Манеа реализира дузпа. За ЧФР това беше четвърти пореден успех в първенството. Киндия пък е в серия от 3 мача без победа и заема 10-а позиция в класирането.

Арджеш на Мартин Райнов направи 1:1 с Рапид (Букурещ) и попречи на тима от "Гюлещи" да остане в близост до водачите. Рапид поведе с гол на Щефан Пъною още във 2-ата минута, но в 60-ата Йонуц Шербан донесе равенството на домакините. Мартин Райнов остана на пейката за Арджеш.

В класирането Рапид е трети с 34 точки, а топ 6 допълват Университатя (Крайова), ФКСБ и Петролул на Георги Пашов. Сепси на Радослав Димитров е 7-и, Арджеш е 10-и, Ботошани заема 12-а позиция, а Университая (Клуж) на Пламен Илиев се намира на 14-о място.