Гавалюгов вкара 52 на Левски София 2022

Балкан -2 записа девета победа от началото на сезона в ББЛ А група. В изключително драматичен мач от регион Запад, който се изигра тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът надви Левски София 2022 с 86:75 след продължение.

В основата на успеха бе Александър Гавалюгов, вкарал впечатляващите 52 точки в мача с 8 тройки.

Двубоят започна много оспорвано, като нито един от двата тима не успя да се откъсне в резултата, а след десет минути игра „зелените“ водеха с 21:19. Те имаха леко предимство и през почти цялата втора част, но на почивката столичният тим обърна за 42:41. Левски поддържаше крехък аванс след паузата, а последната четвърт започна при 57:53 в негова полза. Преднината на отбора достигна 9 в заключителния период, но балканци на два пъти стигаха до равенство, включително и 26 секунди преди края при 72:72. Отборът от София пропусна да вземе мача в редовното време, а в продължението вкара едва 3 точки и гостите спечелиха.

Александър Гавалюгов вкара своите 52 точки с 50% успеваемост при стрелбата от игра, като бе 8/18 от тройката. Освен това той се отчете със 7 борби и 4 асистенции. Михаил Гавазов остана близо до дабъл-дабъл с 18 точки и 8 борби. За съперника Асен Попов бе над всички с 21 точки и 15 борби. Кристиян Георгиев реализира 16 точки, а Даниел Запрянов има 12.