Изпратиха вкъщи съдията от Нидерландия - Аржентина

Испанският рефер Матуе Лаос си тръгва от Катар и повече няма да ръководи мачове на Световното първенство, предаде “Карусел Депортиво”. Той набра популярност тези дни, след като ръководи драматичния четвъртфинал между Нидерландия и Аржентина, спечелен от южноамериканците след дузпи. В него Лаос показа рекордните за един двубой на мондиали 15 жълти картона, а добави и един червен.

Матеу Лаос е сред водещите арбитри не само в Испания, а и в европейските клубни турнири. Заради репутацията си, а и след ранното отпадане на “ла роха”, той беше сред спряганите за съдия на финала. Случилото се в споменатия четвъртфинал обаче изглежда е накарало шефа на Съдийската комисия Пиерлуиджи Колина да го изпрати вкъщи веднага.

На финалите в Катар Лаос ръководи още два двубоя в груповата фаза - Катар - Сенегал (1:3) и Иран - САЩ (0:1), в който общо вдигна други 10 жълти картона.

И нидерландците бесни: Меси повлия на съдията