Хебър с нова победа в Efbet Супер Волей след обрат срещу Берое

Шампионът Хебър (Пазарджик) записа нова победа в Efbet Супер Волей, след като направи обрат и надигра у дома Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 (20:25, 25:23, 25:18, 25:16) в мач от предпоследния 10-и кръг на първия полусезон на първенството, игран тази вечер в пълната зала "Васил Левски".

По този начин момчетата на Камило Плачи останаха на 3-о място във временното класиране с 8 победи, 2 загуби и 24 точки, с колкото е и 2-ият Левски, но с по-добри показатели. Берое пък е 6-и с 6 победи, 4 загуби и 19 точки, колкото има и 5-ият Нефтохимик 2010 (Бургас) с по-добро геймово съотношение.

51 Хебър с нова победа в Efbet Супер Волей след обрат срещу Берое 🏐

В последния 11-и кръг от полусезона Хебър гостува на лидера Монтана, а старозагорци са домакини на Левски. Двете дербита на кръга са съответно в събота (17 декември) и петък (16 декември) от 18,00 часа.

Гостите от Берое поведоха в началото на първия гейм, след което продължиха да контролират играта. След 19:12 "тигрите" стопиха част от разликата, но не можаха да направят нищо повече и старозагорци поведоха след 25:20. Втората част протече равностойно през повечето време, като в края шампионите от Хебър взеха лек аванс от 20:18 след ас на Симон Хирш и контра на Тодор Алексиев. Берое успя да изравни при 22:22 след успешна атака и блокада на Спас Байрев, но в крайна сметка шампионите успяха да измъкнат гейма след 25:23.

Третата част започна с преднина за домакините, които поведоха с 3:2 след ас на Симон Хирш. Постепенно в средата на гейма Берое успя да изравни, но шампионите обаче отново направиха разлика, която нарастна още повече след два поредни аса на Якопо Масари. До края Хебър контролираха играта и спечелиха убедително гейма след 25:18. В четвъртия гейм шампионите започнаха силно с 3:0, като продължиха да диктуват темпото на играта. Това предопредели развоя на гейма и мача, който приключи след 25:16 и 3:1 за Хебър.

Най-полезни за Хебър станаха Тодор Алексиев (71% успеваемост в атака и 53% позитивно посрещане - +14) и Симон Хирш (1 блок, 3 аса и 47% успеваемост в атака - +8) с 20 и 18 точки за победата.

MVP Тодор Алексиев: Влязохме с напрежение в мача, но след това се справихме

Алексиев бе обявен и за MVP на мача. Трябва да се отбележи и отличното представяне на Илия Петков, който добави 14 точки (5 блока! и 82% успеваемост в атака - +7) за успеха.

За Берое Спас Байрев приключи със 17 точки (4 блока, 1 ас и 50% успеваемост в атака - +6), а Руси Желев завърши с 11 точки, но и това не беше достатъчно за победа.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:1 (20:25, 25:23, 25:18, 25:16)

ХЕБЪР: Александър Туш 2, Симон Хирш 18, Тодор Алексиев 20, Якопо Масари 10, Илия Петков 14, Виктор Йосифов 5 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов, Иван Латунов)

Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ

БЕРОЕ 2016: Константин Нечев 3, Спас Байрев 17, Руси Желев 11, Стефан Иванов 7, Алексей Землянко 6, Венцислав Рагин 5 - Мартин Иванов-либеро (Денимир Димитров, Милослав Димов 1, Стоян Димитров 3)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg