Лудогорец пречупи ЦСКА - София в сблъсък с много нерви, юмруци и два червени картона и отново е шампион на България - отзивите от Разград след 3:1

Славия надигра Левски и приключи с победа първия сезон в "Демакс" лигата

Волейболистките на Славия се наложиха като домакини над Левски с 3:1 (25:15, 25:17, 17:25, 26:24) в мач от последния 7-и кръг от първия полусезон на женската "Демакс" лига, игран този следобед в зала „Панайот Пондалов“.

Така „белите“ ще зимуват на 4-о място във временното класиране с 4 победи, 3 загуби и 13 точки. Със същия актив от 4 победи и 3 загуби е и Левски, но с 11 точки са 5-и в подреждането.

В първите два гейма Славия доминира изцяло на полето. Домакините взимаха голям ранен аванс и приключиха частите с разгромна разлика - 25:15 и 25:17. Бързият успех доведе до спад и Левски се възползва веднага от това. "Сините" се разиграха, взеха нещата в свои ръце и спечелиха третата част с 25:17, като се върнаха в мача.

Левски поведе в резултата и в четвъртия гейм, като започна с 8:4 в своя полза. Пред опасността мачът да влезе в тайбрек, "белите" отново намериха себе си и изравниха при 13:13. Последваха равностойни минути, като и двата тима се бореха да спечелят гейма. В крайна сметка Славия успя да наложи волята си в решителните моменти и да спечели мача след 26:24 и 3:1.