Евро 2024: Германия - Дания 0:0, прекъснаха мача заради буря

Милон на Боян Йорданов на полуфинал за Купата на Лигата в Гърция

Без бившият национал Боян Йорданов в състава си, неговият отбор АОНС Милон (Атина) се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Лигата “Никос Самарас” в Гърция. Милон надигра много трудно като гости Пигасос (Полихинис) с 3:2 (25:17, 29:31, 19:25, 25:22, 15:11) в мач-реванш от 1/4-финалите на турнира.

Боян Йорданов и Милон на крачка от полуфинал за Купата на Лигата в Гърция

Така след победата с 3:0 гейма в първия мач, Милон се класира за втора поредна година за финалната четворка за Купата на Лигата, където на полуфиналите очаква победителя от 1/4-финала между ПАОК и Панатинайкос.

Треньорът на Милон Сакис Псарас даде пълна почивка на Боян Йорданов, който не пътува с отбора за мача. В негово отсъствие най-полезен стана младият му съотборник Александрос Нанопулос със страхотните 27 точки (4 блока, 2 аса, 58% успеваемост в атака и 71% позитивно посрещане) за победата.

За домакините от Пегасос Апостолос Арменакис заби 30 точки (7 блока!, 1 ас и 56% успеваемост в атака), но и това не помогна за успеха.