Ероус триумфира в дербито с Роботите, четвърта победа за Балкан

Отборът на Ероус записа седмата си победа за сезона в Първа дивизия на НАЛБ, след като надви Роботите с 83:76 в първи мач от 12-ия кръг на първенството.

Така "стрелите" отново заемат лидерската позиция в дивизията със своя баланс от 7 победи и 3 загуби. Роботите остават на трето място с актив от 5 успеха и 3 поражения.

Минко Цветанов поведе Ероус с 24 точки. Иван Ценов допринесе с 22 точки и 9 борби, Симеон Ценов се отчете с 20 точки, 10 борби и 6 асистенции, а Георги Чакъров наниза 11 точки и овладя 13 борби.

Данаил Христов постигна мощен дабъл-дабъл от 26 точки и 26 борби за Роботите. Христо Димитриев вкара 16 точки, Мерсин Сали наниза още 12, а Петър Илиев постигна 10 точки, 5 борби и 6 асистенции.

Тимът на Балкан Ботевград пък не срещна затруднения срещу Фактор и го победи с крайното 82:63 в мач от 11-ия кръг на Първа дивизия. Ботевградчани доминираха от първата до последната секунда, като още в третата четвърт разликата прескочи 20-те точки.

Това е четвърта победа за “зелените” от началото на сезона, като тимът се намира на пето място в класирането с баланс от 4-3. Фактор пък заема шестата позиция с актив от 1-7.

Костадин Методиев (8 борби) и Владимир Георгиев (16 борби, 6 асистенции) се превърнаха в най-резултатни за Балкан с по 23 точки. Деян Николов допринесе с дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби.

Александър Марко-Милър завърши с 20 точки за Фактор. Михаил Милушев отбеляза 16 точки и овладя 7 борби, а Тодор Захариев се отчете с 13 точки и 13 овладени топки.