Контузия спря Ангел Русев по пътя към медалите на Световното

Първият български участник на Световното първенство по вдигане на тежести Ангел Русев, не успя да се окичи с медал. Представителят ни в категория до 55 кг завърши на 6-ата позиция в крайното класиране с общ резултат от 247 кг - 106 кг в изхвърлянето и 141 кг в изтласкването.

Българинът не успя да запише по-добър резултат заради контузия в рамото. При първия си опит в изхвърлянето той сравнително лесно вдигна 106 килограма, но при втория на 110 кг почувства силна болка в рамото и не успя да вдигне щангата над главата си. Ситуацията изглеждаше още по-неприятна при третия му опит на същата тежест, когато по всичко личеше, че контузията се усложни.

Въпреки това Русев излезе за по-силната си дисциплина изтласкването и дори при първия си опит успя да вдигне 141 кг. Вторият му опит на 145 кг обаче не бе успешен, а третият бе направо ужасяващ, тъй като Русев изпусна щангата и се строполи на земята, а веднага на подиума се качиха лекари, които да се погрижат за него. Все пак русенецът успя да се изправи на крака и да слезе от подиума с помощта на двама доктори.

В крайна сметка Русев завърши на 5-ото място в изтласкването и на 6-ото в общото класиране. Победител стана Тайландецът Терапонг Силачай със световен рекорд от 265 килограма.