Стефано Патриарка: Имаме добри резултати в Европа, време e да се изкачим и в шампионата

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха четвърта победа в efbet Супер Волей, след като се наложиха като гости над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 гейма в среща от девети кръг, изигран в зала "Добротица".

Италианският център на бургаския тим Стефано Патриарка, който заслужи отличието за MVP, говори пред BGvolleyball.com за двубоя, но и сподели как се чувства на българска земя след опита си на Апенините.

Какво още разказа 205-сантиметровият състезател, прочетете в следващите редове:

Дея спорт даде само гейм на Добруджа и записа 4-а победа в Efbet Супер Волей

Записахте триточкова победа над Добруджа 07, кой беше ключовият момент?

Със сигурност ключът в мача беше нашият агресивен сервис, както и страхотната ни блокада. Започваме много мобилизирано в първата и втората част.

В третия гейм допуснахте спад и, съответно съперникът го спечели. На какво отдаваш този факт?

Загубихме фокус и концентрация и не успяхме да реагираме, затова и загубихме гейма... Но в четвъртата част заиграхме вдъхновено, с правилната настройка и мотивация.

Беше отличен за MVP на мача, какво означава наградата за теб?

Наградата е само допълнителна мотивация да продължа да надграждам в развитието си и да помагам на моя отбор да печели.

Очакванията ти за реванша срещу Олимпиакос?

Олимпиакос е силен и опитен отбор, ще опитаме всичко, за да вкараме мача в златен гейм... ще бъде трудно, но ще направим всичко възможно.

Играл си в много италиански отбори, как се чувстваш в България?

Тук първенството е много по-различно от италианското - стилът на игра е друг, но аз работих много върху това, и сега се чувствам много уверен.

Какво знаеше за страната ни и волейбола тук, преди да дойдеш?

Имам много приятели българи, които ми разказаха за българския волейбол и живота в страната. Има голяма разлика в сравнение с Италия, но аз съм от хората, които обичат да учат нови неща - опитвам се да се държа като българин, също така уча български език.

Харесва ли ти живота в Бургас?

Харесвам Бургас - има всичко, от което се нуждая, за да се чувствам добре. Наслаждавам се на всичко това особено през лятото.

Кой е най-близкият ти съотборник?

Имам трима съотборници, които говорят много добре италиански - за мен е много важно да се опитам да разбера всичко. Чувствам се много добре с всички момчета от отбора. Старая се с опита и професионализма си да накарам по-младите да работят здраво всеки ден.

Амбициите ти с Дея?

Сезонът е много труден за нас, но аз вярвам в този отбор и знам, че ще се справим по-добре през втория полусезон. Имаме добри резултати в Европа, сега е време да се изкачим нагоре и в шампионата.

Снимки: NVL/Startphoto.bg