Лъчезар Вълчев е Спортист на Разград за 2022-а година

Европейският шампион на троен скок за юноши под 18 години Лъчезар Вълчев бе избран за Спортист на Разград за 2022-а година. Възпитаникът на треньора Красен Цонев оглави класациятана комисията към общината, която е съставена от експерти и спортни журналисти.

Вълчев изпревари състезателката по борба Фатме Шабан и националът по футбол Кирил Десподов, който играе в „Лудогорец“ – Разград.

В топ 5 спортисти на североизточната община е и шампионаът на диск за юноши под 20 години Владислав Димитров, който е на четвърта позиция.

През 2022-а Лъчезар Вълчев спечели европейската титла на троен скок за юноши под 18 години в Йерусалим, Израел, както и златните медали в тази дисциплина на балканските шампионати за юноши под 18 и под 20 години съответно в Бар, Черна гора и Денизли, Турция.

Вълчев успя да покрие и норматива за световното първенство за юноши под 20 години в Кали, Колумбия, където се класира за финала и зае 10-ото място.

17-годишният Вълчев доведе личния си рекорд в дисциплината до 15.76 и регистрира девет състезания над 15.30 м.